Sobota, 13.04.2024 18:22

Zamość - Okolice Starej Bramy Lubelskiej

Okolice Starej Bramy Lubelskiej - Zamość
Link źródłowy

Zamość kamera - okolicę Starej Bramy Lubelskiej

To już kolejna kamera zamontowana w okolicach Starej Bramy Lubelskiej. Niestety, nie znaleźliśmy żadnej kamery udostępniającej obraz do internetu, z której dokładnie widoczna by była Stara Brama Lubelska. Jest ona usytuowana tuż przy ulicy Królowej Jadwigi, w południowo-wschodniej części zamojskiego Parku Miejskiego.

Stara Brama Lubelska prawdopodobnie od samego początku była zamurowana. Jednak nie do końca jasny jest tego powód. Jedni głoszą, że Jan Zamoyski zrobił to, aby upamiętnić przejazd przez nią w 1588 roku arcyksięcia Maksymiliana II, którego pojmał jako więźnia po wygranej bitwie. Natomiast inni głoszą, że Stara Brama Lubelska osłabiała układ obronny twierdzy. W czasach, kiedy brama była zamurowana, ruch kołowy od strony Lublina i Warszawy przejęła Brama Szczebrzeska, a pieszy, już nieistniejąca dziś Furta Janowicka.

Do Starej Bramy Lubelskiej przylega fragment kurtyny z poterną, która łączy wnętrze twierdzy wraz ze stojącym poniżej kojcem i rawelinem. Obecnie, po modernizacji, która miała miejsce w latach 2007-2009 w Starej Bramie Lubelskiej mieści się galeria i restauracja.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.1 °C (64.5 °F)
  • prędkość wiatru: 8.71 km/h (5.41 mph)
  • wilgotność powietrza: 56 %
  • kierunek wiatru: 303 °
  • zachmurzenie: 72 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Okolice Starej Bramy Lubelskiej w miejscowości Zamość

Okolice Starej Bramy Lubelskiej

Powiązane kategorie z kamerą nr 982:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.