Sobota, 25.05.2024 16:53

Kamery w Ustroniu (10)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Ustroń - opis

Beskid Śląski jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych Polski, gęsta sieć szlaków pieszych oraz rowerowych, liczne zabytki oraz przepiękne widoki. Gdzieś w malowniczym otoczeniu gór Beskidu Śląskiego położone jest uzdrowiskowe miasto Ustroń, schowane w dolinie Wisły. Historia miasta sięga XIV wieku, początkowo niewielka góralska wieś przez lata przeistoczyła się w nowoczesne uzdrowisko, przy tym zachowując swój wspaniały klimat. Ustroń został doceniony już ponad 200 lat temu, a to wszystko za sprawą panującego tu łagodnego klimatu, przepięknego otoczenia oraz występujących złóż solanki i borowiny - uznawane za najlepsze w Polsce.

Miasto Beskidu Śląskiego jest głównie odwiedzane przez kuracjuszy, jednak do Ustronia niezwykle chętnie przyjeżdżają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Latem do dyspozycji turyści mają szlaki piesze oraz rowerowe, szukając mocniejszych wrażeń warto się wybrać na letni tor saneczkowy lub do parku linowego.
Zimą w mieście oraz jego okolicach znajdziemy dobrze przygotowane stoki narciarskie, które są idealnym miejscem do pielęgnowania swoich umiejętności narciarskich - zjazdowych oraz biegowych. Aby poznać bliżej historię miasta warto się wybrać do Muzeum Ustrońskiego Im. Jana Jarockiego.

Malownicze krajobrazy, szereg możliwości spędzenia aktywnie wolnego czasu oraz możliwość podreperowania swojego stanu zdrowia sprawia, że miasto warto odwiedzić o każdej porze roku. Baza noclegowa Ustronia składa się głównie z uzdrowisk, sanatoriów oraz ośrodków rehabilitacyjnych, jednak nie brakuje tu również pensjonatów, kwater prywatnych oraz hoteli.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.