Wtorek, 22.09.2020 22:55

Ustroń - Stacja narciarska

Link źródłowy

Ustroń kamera na stację narciarską Czantoria

Kiedyś niewielka góralska wioska a dziś nowoczesne uzdrowisko - Ustroń to miejscowość położona w Beskidzie Śląskim, w dolinie Wisły pomiędzy Czantorią Wielką a Równicą. Stacje narciarskie, liczne szlaki piesze, przepiękne krajobrazy oraz źródła wód leczniczych przyciągają wielu turystów z całej Polski.

Kręgosłupem stacji narciarskiej Czantoria jest zmodernizowana w 2006 roku wyprzęgana czteroosobowa kolej krzesełkowa, która dociera na szczyt polany Stokłosica, wjazd zajmuje około 6 minut. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej swój początek mają dwie trasy narciarskie: czerwona oraz niebieska. Długość trasy czerwonej (jedynki) wynosi 1900 metrów, w jej górnym odcinku została wyznaczona także 200-metrowa trasa, która obsługiwana jest przez wyciąg talerzykowy Stokłosica. W dolnej części "jedynki" usytuowany jest kolejny wyciąg talerzykowy, który obsługuje ponad 300-metrowy odcinek trasy. W górnej części trasy niebieskiej znajduje się wyciąg Faturka o długości 670 metrów. Wzdłuż kolejki krzesełkowej biegnie krótki wyciąg o długości 198 metrów, który obsługuje letni tor saneczkowy.

W pobliżu ośrodka narciarskiego Czantoria znajduje się dość duży parking, który pomieści 200 samochodów, punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.3 °C (56 °F)
  • prędkość wiatru: 15.11 km/h (9.39 mph)
  • wilgotność powietrza: 66 %
  • kierunek wiatru: 206 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 876 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Ustroń

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 221:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.