Czwartek, 29.10.2020 12:44

Ustroń - Stacja narciarska Poniwiec

Link źródłowy

Ustroń kamera na stację narciarską Poniwiec

Stacja narciarska na Małej Czantorii znana jest bardziej jako Ustroń Poniwiec. Dolna stacja położona jest pomiędzy Wielką i Małą Czantorią. W 2013 roku na miejscu funkcjonującego od lat 80-tych orczyka postawiono czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, o długości 800 metrów i przepustowości 1500 osób na godzinę.

Na obrazie z kamery widoczna jest górna stacja nowego wyciągu krzesełkowego, wzdłuż którego biegnie zmodernizowana, stroma czerwona trasa o długości 900 metrów. Została ona w całości przebudowana oraz wyposażona w nowoczesny system naśnieżania i całkowicie nowe oświetlenie. Równolegle do nowej kolejki krzesełkowej, w jej dolnym odcinku usytuowany jest wyciąg orczykowy, który obsługuje krótką bo zaledwie 170 metrową trasę niebieską.

W sumie można powiedzieć, że powstała praktycznie nowa, rodzinna stacja narciarska, która nastawiona jest bardziej na miłośników ciszy i spokoju oraz oczywiście nart. W pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się również niedawno zmodernizowany hotel.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.6 °C (43.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6.47 km/h (4.02 mph)
  • wilgotność powietrza: 3 %
  • kierunek wiatru: 269 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 912 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Poniwiec w miejscowości Ustroń

Stacja narciarska Poniwiec

Powiązane kategorie z kamerą nr 307:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.