Środa, 24.07.2024 18:34

Ustroń - Park Górski - Równica

Park Górski - Równica - Ustroń
Link źródłowy

Ustroń kamera na Park Rozrywki Równica

Kamera, udostępniająca powyższy obraz, została zamontowana w obrębie Górskiego Parku Rozrywki położonego tuż na szczycie góry Równica, wznoszącej się na wysokość 885 metrów n.p.m. Równica to góra, która od wielu lat owiana jest legendami, a najstarsi mieszkańcy Ustronia do tej pory nazywają ją Diablą Górą. Obecnie okolice Równicy, jak i sam szczyt góry, to miejsce bardzo popularnie nie tylko wśród mieszkańców regionu, ale także wśród turystów. Kapitalne walory przyrodnicze, a także krajobrazowe oraz liczne atrakcje komercyjne sprawiają, że jest to miejsce doskonałe dla dzieci, które ciszą, spokojem i pięknymi widokami raczej przez dłuższą chwilę nie będą miały ochoty się delektować.

Jedną z największych atrakcji Górskiego Parku Rozrywki jest całoroczny tor saneczkowy wykonany przez niemiecką firmę Wiegand. Długość toru wynosi około 600 metrów i wiedzie on niesłychanie krętymi zakrętami w dół. Wagoniki osiągają prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się także kino sferyczne, gdzie możemy zobaczyć projekcie astronomiczne, którym towarzyszą ruchy fotelów oraz uczucie wiatru potęgujące doznania oglądających. Na miejscu działa także kino 7D.

Amatorzy nieco bardziej ekstremalnych wrażeń latem mogą pojeździć na quadach, zaś najmłodsi mają do dyspozycji zjeżdżalnię. W obrębie kompleksu rozrywkowego działa także dwupoziomowa restauracja oraz niewielki punkt gastronomiczny, a także hotel.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.8 °C (62.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.86 km/h (3.02 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 336 °
  • zachmurzenie: 54 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Górski - Równica w miejscowości Ustroń

Park Górski - Równica

Powiązane kategorie z kamerą nr 1107:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.