Czwartek, 23.03.2023 01:55

Ustroń - Wyciąg narciarski

Link źródłowy

Ustroń kamery na wyciąg narciarski

Kamera zainstalowana jest przy górnej stacji krzesełkowego wyciągu narciarskiego położonego na polanie Stokłosica. Będąc w pobliżu warto wybrać się na szczyt Wielkiej Czantorii, odległy o około kilometr od górnej stacji kolejki. W 2002 roku na wierzchołku została wybudowana prawie 30-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się niesamowita panorama.

Ośrodek narciarski Czantoria jest jednym z ciekawszych terenów narciarskich w tej części Beskidów. Znajdziemy tu kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (więcej o trasach przeczytacie przy innych kamerach z ośrodka narciarskiego Czantoria). Amatorzy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji sześć kilometrów tras, jedna z nich to trzy kilometrowa trasa widokowa, która biegnie przez Przełęcz Beskidek, kolejna znajduje się w pobliżu bulwarów nadwiślańskich w Ustroniu.

Północna ekspozycja stoku sprawia, że śnieg przez długi okres jest bardzo dobrze ubity. W pobliżu ośrodka narciarskiego Czantoria znajduje się kilka punktów gastronomicznych, gdzie spróbujemy regionalnych potraw oraz napijemy się grzanego piwa lub wina. Największa wadą ośrodka narciarskiego jest płatny parking.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.8 °C (47.8 °F)
  • prędkość wiatru: 5.42 km/h (3.37 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 175 °
  • zachmurzenie: 96 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wyciąg narciarski w miejscowości Ustroń

Wyciąg narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 225:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.