Piątek, 12.08.2022 21:03

Ustroń - Czantoria - tor saneczkowy

Czantoria - tor saneczkowy - Ustroń
Link źródłowy

Ustroń Czantoria kamera na tor saneczkowy

Jedną z największych atrakcji turystycznych Czantorii bez wątpienia jest tor saneczkowy, widoczny na powyższych zdjęciach z kamery. Jest on usytuowany tuż przy górnej stacji kolei krzesełkowej wwożącej narciarzy na szczyt polany Stokłosica, usytuowanej nieco poniżej wierzchołka Czantorii.

Wijąca się malowniczo stalowa rynna, o długości około 710 metrów, dostarczy niesamowitych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Stanowi doskonałą letnią alternatywę dla sanek. Przejażdżka odbywa się w wózkach wyposażonych w ręczny hamulec, przypominających sanki. Zjazd w "sankach" jest bezpieczny i pozwala nie tylko zwiększyć poziom adrenaliny we krwi, ale także podziwiać panoramę roztaczającą się z polany Stokłosica na okolicę podczas jazdy.

W "saneczkach" jednocześnie mogą zjeżdżać dwie osoby. Dzieci poniżej 8 roku życia muszą zjeżdżać wraz z opiekunem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że koniec trasy oznaczony jest punktem, w którym należy zwolnić, aby obsługa mogła zaczepić wózek do wyciągu, który w mgnieniu oka wciąga "sanki" na miejsce startu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.2 °C (57.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.03 km/h (1.26 mph)
  • wilgotność powietrza: 74 %
  • kierunek wiatru: 72 °
  • zachmurzenie: 11 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Czantoria - tor saneczkowy w miejscowości Ustroń

Czantoria - tor saneczkowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 1105:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.