Piątek, 23.02.2024 03:54

Ustroń - Czantoria - kolej linowa

Link źródłowy

Ustroń Czantoria kamera na trasę nr 1

Stacja narciarska Czantoria, położona na zboczach góry o tej samej nazwie, bez wątpienia należy do najciekawszych kompleksów narciarskich usytuowanych w tej części Beskidów. Północna ekspozycja stoku sprawia, że przez większość dnia śnieg tutaj jest dość twardy, i daje bardzo dużo satysfakcji pozwalając na dynamiczną jazdę.

Kręgosłupem ośrodka jest, postawiona w 2006 roku, wyprzęgana, czteroosobowa kolejka krzesełkowa, która wwozi narciarzy na szczyt polany Stokłosica, na wysokość ok. 850 metrów n.p.m. Przy górnej stacji kolei swój początek mają w sumie dwie trasy zjazdowe. Trasa czerwona, na mapie ośrodka oznaczona nr 1, o długości 1900 metrów, z perspektywy widoku z kamery, poprowadzona została na lewo od kolei krzesełkowej. Jest ona widoczna na zdjęciach z kamery. Nadaje się jedynie dla wprawionych narciarzy. W dolnej części trasy nr 1 ustawiony został także ponad 300-metrowy wyciąg talerzykowy.

Najdłuższa trasa nr 2 (niebieska), poprowadzona została po prawej stronie kolei. Odbiega dość dużym łukiem od krzesła i kończy się przy dolnej stacji kolei. Długość wspomnianej trasy wynosi około 2600 metrów. W jej górnej części ustawiony został prawie 700-metrowy wyciąg orczykowy. Trasa nr 2 nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.2 °C (39.5 °F)
  • prędkość wiatru: 7.74 km/h (4.81 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 186 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 998 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Czantoria - kolej linowa w miejscowości Ustroń

Czantoria - kolej linowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 1096:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.