Sobota, 10.06.2023 03:09

Ustroń - Kolej linowa

Link źródłowy

Ustroń kamera na kolej linową

Kamera znajduje się przy górnej stacji kolejki linowej w ośrodku narciarskim Czantoria, u podnóży Czantorii Wielkiej w Ustroniu. Widoczny na obrazie transport napowietrzny to nowoczesna czteroosobowa kolejka krzesełkowa zmodernizowana w 2006 roku, której górna stacja znajduje się na polanie Stokłosica.

Czantoria jest niewątpliwie jedną z najciekawszych stacji narciarskich położoną na terenie Beskidu Śląskiego. Znajdziemy tu dwie długie trasy zjazdowe, które obsługiwane są przez kolejkę krzesełkową oraz trzy wyciągi pomocnicze. Amatorzy narciarstwa biegowego do dyspozycji mają aż sześć kilometrów tras biegowych, jedna z nich biegnie przez Przełęcz Beskidek, jest to trzy kilometrowa trasa widokowa dla narciarzy miłujących styl klasyczny. Na terenie ośrodka narciarskiego działają dwie szkółki narciarskie: QBL oraz Zimorodek, które prowadzą również wypożyczalnię i serwis sprzętu.

Górna stacja kolei położona jest około kilometra od wieży widokowej wybudowanej przez Czechów na szczycie Czantorii. Z wysokiej na 29 metrów wieży rozciąga się fantastyczna panorama Beskidu Śląskiego oraz Morawsko-Śląskiego położonego po stronie czeskiej. Więcej o trasach zjazdowych znajdujących się na terenie stacji narciarskiej Czantoria przeczytasz w opisach innych kamer.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.8 °C (56.8 °F)
  • prędkość wiatru: 1.87 km/h (1.16 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 36 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolej linowa w miejscowości Ustroń

Kolej linowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 222:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.