Środa, 04.10.2023 04:43

Gdańsk - Ulica Rakoczego

Ulica Rakoczego - Gdańsk

Gdańsk kamera na ulicę Rakoczego

Przed nami widoczny jest plac budowy inwestycji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej realizowanej dzięki wsparciu finansowemu Europejskiego Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, którego celem jest równoważenie rozwoju regionów.

Na obrazie z kamery na żywo widoczna jest stacja Gdańsk Brętowo usytuowana przy ul. Rakoczego w Gdańsku. Przed plebiscytem przeprowadzonym wśród mieszkańców stacja nazwana zostać miała Gdańsk Rakoczego. Dawniej w tym miejscu znajdowała się stacja kolejowa linii Gdańsk Wrzeszcz- Stara Piła. W pobliżu znajduje się pętla tramwajowa oraz autobusowa, a także dworzec autobusowy ul. Dolne Migowo. Jeden z powstających tu peronów PKM połączony będzie z przystankiem tramwajowym.

Położona przy stacji dzielnica Piecki - Migowo, zwana przez miejscowych Moreną, mieści się w środkowo-zachodniej części Gdańska. Wzniesiona jest na wzgórzach morenowych sięgających 120 metrów n.p.m. Do gdańska przyłączona została w 1954 r. Znajduje się tu między innymi Gdański Park Naukowo-Technologiczny powstały w roku 2006.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.4 °C (54.4 °F)
  • prędkość wiatru: 13.24 km/h (8.23 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 270 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Rakoczego w miejscowości Gdańsk

Ulica Rakoczego

Powiązane kategorie z kamerą nr 467:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.