Sobota, 18.05.2024 14:28

Gdańsk - Długi Targ

Długi Targ - Gdańsk
Link źródłowy

Gdańsk kamera IP na Długi Targ

Ulica Długa i Długi Targ w Gdańsku to niekwestionowanie najpiękniejsze ulice miasta, które razem tworzą wspaniały Trakt Królewski. Biegną od Złotej Bramy do Zielonej Bramy, prostopadle do Motławy, aż pod Żuraw. To właśnie tutaj usadowiły się najwspanialsze budowle Gdańska, takie jak: Ratusz, Dwór Artusa oraz oczywiście niesłychanie popularna Fontanna z Neptunem.

Gdański Długi Targ pełni rolę Rynku, i jest to bez wątpienia najbardziej znane i najchętniej odwiedzane miejsce w mieście. Na wejściu na Długi Targ turystów wita, stojąca tutaj od XVII wieku, fontanna Neptuna, a tuż za nią wspaniały Dwór Artusa, będący dawną siedzibą bractw kupieckich, w którym obecnie stacjonuje MHMG. W kamienicy usytuowanej tuż obok, zwanej Domem Ławników, pojawia się popularna "panienka z okienka".

W tej części miasta warto również zobaczyć XVII-wieczną Złotą Kamienicę czy położoną nad Motławą renesansową i piękną Zieloną Bramę, obok której usytuowana jest przystań. Brama ta jest zwieńczeniem Drogi Królewskiej. Obecnie ulica Długi Targ to popularne miejsce spotkań mieszkańców Trójmiasta i turystów, bowiem znajduje się tutaj wiele restauracji, barów i kawiarni.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.8 °C (73.1 °F)
  • prędkość wiatru: 12.42 km/h (7.72 mph)
  • wilgotność powietrza: 33 %
  • kierunek wiatru: 110 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Długi Targ w miejscowości Gdańsk

Długi Targ

Powiązane kategorie z kamerą nr 942:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.