Wtorek, 02.06.2020 13:07

Gdańsk - Widok na Motławę

Link źródłowy

Gdańsk kamera na rzekę Motławę

Kamera została zamontowana na budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina. Filharmonia mieści się w Gdańsku, na wyspie Ołowianka, w zabytkowych i przebudowanych oraz rozbudowanych budynkach dawnej elektrowni miejskiej.

Jedną z wielu atrakcji Gdańska jest niewielki prom pasażerski kursujący po Starej Motławie, pomiędzy Narodowym Muzeum Morskim na Wyspie Ołowiance, a Żurawiem Gdańskim. Prom Motława wybudowany został w 1987 roku w Tczewskiej Stoczni Rzecznej. Dzięki zamontowanym śrubom napędowym na dziobie oraz na rufie prom poruszać się może w obydwu kierunkach z taką samą prędkością.

Niesłychanie ciekawym gdańskim zabytkiem jest Żuraw. Jest to bez wątpienia jeden z najoryginalniejszych obiektów w Gdańsku, a jego osobliwy kształt już od wieków wabi licznych turystów. Początkowo budynek ten, pełnił funkcję warowni, lecz już od połowy XV wieku było on zaopatrzony w drewnianą maszynerię żurawiego dźwigu, który przez prawie 500 lat przeładowywał towary w porcie. Obecnie gdański Żuraw stanowi niemałą atrakcję i jest ozdobą licznych zdjęć turystów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.6 °C (61.9 °F)
  • prędkość wiatru: 7.4 km/h (4.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 58 %
  • kierunek wiatru: 60 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok na Motławę w miejscowości Gdańsk

Widok na Motławę

Powiązane kategorie z kamerą nr 943:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.