Poniedziałek, 20.05.2024 11:24

Gdańsk - Okolice lotniska

Okolice lotniska - Gdańsk
Link źródłowy

Gdańsk kamera na okolice lotniska

Dzięki zdjęciom z kamery mamy szansę ujrzeć, niedawno wybudowany a następnie rozbudowywany, terminal T2, który do użytku (po rozbudowie) oddany został 1 września 2015 roku. Obiektyw kamery skierowany został nie tylko na nowy terminal, ale także niedawno wybudowaną nitkę linii Pomorskiej Kolei Metropolitarnej.

Rozbudowa terminalu obejmowała także budowę łącznika prowadzącego do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, co zdecydowanie poprawi komfort pasażerów, bowiem będą oni mogli "suchą nogą" przejść z przystanku na lotnisko. Podróż z centrum Gdańska lub Gdyni na lotnisko Pomorską Koleją Metropolitarną zajmie około 25 minut. Pociągi w ciągu dnia kursują co ok. 15 minut, natomiast w godzinach wczesnorannych oraz w nocy godziny kursów kolei zostały dopasowane do pierwszej fali odlotów oraz ostatniej fali przylotów na lotnisku.

Turyści nie dysponujący samochodami na lotnisko mogą się także dostać autobusami miejskimi. Z przystanku Gdańsk-Wrzeszcz do portu lotniczego im. Lecha Wałęsy kursuje autobus linii 110, natomiast z przystanku Gdańsk Dworzec Główny PKP kursuje autobus linii 210. Z tego samego przystanku kursuje także autobus nocny - N3.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.9 °C (67.8 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 58 %
  • kierunek wiatru: 320 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Okolice lotniska w miejscowości Gdańsk

Okolice lotniska

Powiązane kategorie z kamerą nr 946:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.