Sobota, 18.05.2024 14:50

Gdańsk - Ulica Grunwaldzka

Ulica Grunwaldzka - Gdańsk

Gdańsk kamera na ulicę Grunwaldzką

Oko kamery skierowane jest bezpośrednio na ulicę Grunwaldzką przebiegającą w Pruszczu Gdańskim tuż przy przystanku PKM Matarnia (pierwotna nazwa Budowlanych), znajdującym się na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej realizowanej w ramach Funduszy Europejskich.

Kamera ukazuje plac budowy, jednak już pierwszego września 2015 stacja i cała linia mają rozpocząć działalność przewozową. Niezwykle przydatny jest podgląd drogi, który pozwala zaplanować przejazd z ominięciem korków oraz sprawdzić bieżącą sytuację pogodową, a także obserwować potoki pasażerskie na dojściu do stacji. Tylko jeden przystanek w stronę Gdyni dzieli nas od stacji Port Lotniczy usytuowanej przy Lotnisku im. Lecha Wałęsy, otwartym w roku 1974. Lotnisko obsługuje ponad 3 miliony pasażerów rocznie, co klasyfikuje je jako główne lotnisko w regionie i trzecie w Polsce pod względem liczby pasażerów korzystających z jego usług.

Stacją poprzedzającą Matarnię, oddaloną o jeden przystanek w stronę Gdańska, jest Kiełpinek położony w dzielnicy Jasień. Turystów zaciekawić tu może Dwór z XIX wieku oraz Park Dworski położony przy ul. Zwierzynieckiej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.8 °C (73 °F)
  • prędkość wiatru: 12.42 km/h (7.72 mph)
  • wilgotność powietrza: 33 %
  • kierunek wiatru: 140 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Grunwaldzka w miejscowości Gdańsk

Ulica Grunwaldzka

Powiązane kategorie z kamerą nr 468:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.