Sobota, 25.05.2024 16:54

Gdańsk - Pomorska Kolei Metropolitarna

Pomorska Kolei Metropolitarna - Gdańsk

Gdańsk kamera na Pomorska Kolej Metropolitarną

Wiadukt widoczny na obrazie kamery to przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej - PKM Matarnia. Jest to szósty przystanek trasy łączącej Gdynię i Gdańsk z portem lotniczym oraz Gdańsk z Kartuzami i Kościerzyną. Według planów linia będzie liczyć 55 km, usytuowanych na niej będzie 15 przystanków.

Matarnia to nazwa jednej z dzielnic administracyjnych Gdańska. Położona jest w zachodniej części miasta, na Pojezierzu Kaszubskim. Oprócz linii kolejowej przebiega tu obwodnica Trójmiasta oraz droga wojewódzka 472 biegnąca z Portu Lotniczego w okolice stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz.

Lekko na wschód od torów położony jest Trójmiejski Park Krajobrazowy. Lokalizacja stacji i nowe połączenie kolejowe z pewnością ucieszy turystów i osoby lubiące wypoczynek na łonie natury. Od momentu uruchomienia połączeń dużo łatwiej będzie dostać się na spacer jednym z ośmiu przebiegających przez park szlaków turystycznych. Stacja ułatwi także dostanie się do znajdującego się nieopodal centrum handlowego „Park Handlowy Matarnia”.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.9 °C (74.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 57 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Pomorska Kolei Metropolitarna w miejscowości Gdańsk

Pomorska Kolei Metropolitarna

Powiązane kategorie z kamerą nr 465:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.