Sobota, 18.05.2024 16:32

Bukowina Tatrzańska - Rondo na Klinie

Link źródłowy

Bukowina Tatrzańska kamera na Rondo na Klinie

Rondo na Klinie to nieformalne centrum Bukowiny Tatrzańskiej. To właśnie w tym miejscu krzyżują się drogi biegnące przez wieś, a tuż obok znajduje się olbrzymi kompleks basenów termalnych. Widok z tej kamery może i nie należy do nazbyt atrakcyjnych, niemniej jednak ukazuje części Bukowiny, a także pomaga ocenić stan "zakorkowania" ronda. Może to być szczególnie przydatne w trakcie wysokiego sezonu.

Przebywając w Bukowinie Tatrzańskiej lub w jej najbliższych okolicach, warto nieco czasu poświęcić na zwiedzanie. Wieś posiada stosunkowo niewielką ilość zabytków i wystarczy godzina, aby je zwiedzić i zobaczyć. Najważniejszą, zabytkową budowlą Bukowiny jest świątynia Najświętszego Serca Jezusowego. Kościół wybudowany został przez jednego górala, samouka. Budowa świątyni trwała kilkanaście lat. Równie ciekawym zabytkiem jest Dom Ludowy usytuowany przy ulicy Tadeusza Kościuszki 87. Ta okazała budowla drewniana jest niekwestionowanym centrum kulturalnym miejscowości. Od wielu lat Dom Ludowy organizuje lokalne imprezy np. Góralski Karnawał. Działa tutaj także "Szkoła Ginących Zawodów".

Bukowina Tatrzańska stanowi doskonałą propozycję dla turystów w każdym wieku. W najbliższych okolicach wsi poprowadzone zostały stosunkowo łatwe szlaki piesze, natomiast turyści traktujący Bukowinę jako bazę noclegowo-wypadową w zaledwie kilkanaście minut mogą dotrzeć do Zakopanem samochodem.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.8 °C (58.7 °F)
  • prędkość wiatru: 1.01 km/h (0.63 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 95 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rondo na Klinie w miejscowości Bukowina Tatrzańska

Rondo na Klinie

Powiązane kategorie z kamerą nr 1146:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.