Sobota, 18.05.2024 14:24

Bukowina Tatrzańska - Stacja narciarska Rusiń-Ski

Link źródłowy

Bukowina Tatrzańska kamera na stację narciarską Rusiń-Ski

Stacja narciarska Rusiń-Ski położona jest zaledwie kilka kilometrów od centrum Bukowiny Tatrzańskiej na zboczach Rusińskiego Wierchu, wznoszącego się na 948 m n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie w okolicach Bukowiny.

Od dnia 21 styczna 2015 roku, każdy kto odwiedzi stację narciarską Rusiń-Ski ma szansę przejechać się "porszakiem", gdyż ruszyła nowa kolej krzesełkowa Porsche-Bartholet. Z górnej stacji kolejki stromo w dół biegnie nowa, czerwona trasa narciarska o długości 1200 metrów. W większości trasy znajdujące się na terenie stacji narciarskiej Rusiń-Ski oznaczone są kolorem niebieskim - są to trasy łatwe, sprzyjające narciarstwu rodzinnemu. Oprócz nowego wyciągu narciarze mają do dyspozycji wybudowaną już parę lat temu czteroosobową kolejkę krzesełkową, która obsługuję trasę czerwoną, niebieską oraz niebiesko-czerwoną. W górnej części wcześniej wspomnianej kanapy, po obu stronach równolegle stoją dwa orczyki, które obsługują łagodne trasy niebieskie.

Północna ekspozycja stoku sprawia, że sezon narciarski na zboczach Rusińskiego Wierchu rozpoczyna się szybciej i kończy później niż w okolicznych stacjach narciarskich. Rusiń-Ski ma duże możliwości rozwoju. W przyszłości planowana jest budowa systemu kolei, która miała by połączyć najwyższe Wierchy w okolicy, czyli Kotelnicę, Wysoki Wierch, Rusiński Wierch i Horników Wierch.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14 °C (57.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.22 km/h (1.38 mph)
  • wilgotność powietrza: 62 %
  • kierunek wiatru: 57 °
  • zachmurzenie: 53 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Rusiń-Ski w miejscowości Bukowina Tatrzańska

Stacja narciarska Rusiń-Ski

Powiązane kategorie z kamerą nr 300:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.