Poniedziałek, 20.05.2024 11:36

Rzeszów - Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - Rzeszów

Rzeszów kamera w Bazylice

Kamery przekazujące obraz na żywo do internetu mają coraz szersze zastosowanie w życiu codziennym, dowodem tego jest powyższy obraz z kamery zamontowanej w kościele. Przekazuje ona obraz na żywo oraz dźwięk. Mimo, że "wirtualne" uczestnictwo we mszy nie spełnia warunków obowiązku niedzielnego, przekaz na żywo może być ratunkiem dla osób gorliwie wierzących, które z różnych względów np. zdrowotnych, nie mogą w niej uczestniczyć osobiście.

Kamera ukazuje Ołtarz Główny w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oo. Bernardynów. Kościół położony jest w samym centrum Rzeszowa, na Śródmieściu, na skraju Starego Miasta. Został on wybudowany najprawdopodobniej w latach 1610-1629, ufundowany przez Mikołaja Spytek Ligęza.

Wnętrze świątyni zdobione jest freskami wykonanymi w połowie XVIII wieku. Przedstawiają one sceny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz czterech ewangelistów - Mateusza, Jana, Marka i Łukasza. Na szczególną uwagę zasługuje nastawa ołtarza głównego wzniesiona na dość wysokiej podmurówce.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.5 °C (74.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.32 km/h (2.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 47 %
  • kierunek wiatru: 140 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 997 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w miejscowości Rzeszów

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Powiązane kategorie z kamerą nr 632:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.