Piątek, 23.02.2024 04:03

Rzeszów - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe - Rzeszów

Rzeszów kamera w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe to niewątpliwie spektakularna inwestycja. Obiekt po wybudowaniu będzie jednym z największych w Polsce kompleksów konferencyjno-wystawowych. CWK będzie miejscem wielofunkcyjnym, gdzie będą mogły odbywać się spotkania biznesowe, polityczne, a także konferencje naukowe oraz liczne wystawy, szkolenia i warsztaty.

Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego rozpoczęła się 30 grudnia 2013 roku, natomiast planowany termin zakończenia budowy to 19 grudnia 2015 roku. Pracę są na zaawansowanym etapie, lecz już w pierwszym kwartale 2014 roku, okazało się, że wykonawca poinformował inwestora, o wadach w dokumentacji projektowej, które zagrażają stabilności całej kopuły, a dokładniej konstrukcji stalowej części wystawienniczej CWK. Pomimo otrzymanych pozytywnych wyników weryfikacji dokumentacji projektowej, w dalszym ciągu nie ma porozumienia pomiędzy inwestorem a wykonawcą, który wstrzymał się z budową kopuły. Na tą chwilę, nie ma informacji na temat opóźnień w pracach, lecz prawdopodobnie termin zakończenia budowy ulegnie przedłużeniu.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosić będzie ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych. Szacuje się, że koszt całej inwestycji wyniesie około 135 milionów złotych. CWK z pewnością nie znajdzie się na liście atrakcji stolicy województwa podkarpackiego, lecz z całkowitą pewnością stanie się wizytówką nowoczesnego Rzeszowa.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9 °C (48.2 °F)
  • prędkość wiatru: 13.24 km/h (8.23 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 200 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 999 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w miejscowości Rzeszów

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe

Powiązane kategorie z kamerą nr 616:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.