Środa, 24.07.2024 18:31

Płock - Ul. Bielska - Stare Miasto

Ul. Bielska - Stare Miasto - Płock

Płock kamera ul. Bielska - Stare Miasto

Kamera prezentująca powyższe zdjęcia zamontowana została przy skrzyżowaniu ulicy Bielskiej z Aleją Stanisława Jachowicza, a jej obiektyw skierowany został na ulicę Bielską, w stronę Starego Miasta. Ulica Bielska jest jedną z głównych arterii miasta, swój bieg rozpoczyna bezpośrednio przy Starym Rynku, natomiast kończy przy północno-wschodniej granicy Płocka.

Płock posiada bardzo bogaty dorobek historyczny, którego świadectwem są liczne zabytki architektoniczne. Najczęściej pierwszym miejscem, do którego kierują swoje pierwsze kroki turyści jest Stary Rynek, otoczony ciekawymi i w większości starannie odrestaurowanymi kamienicami. Najokazalszym budynkiem płockiego Starego Rynku jest Ratusz, na tle którego turyści bardzo chętnie robią sobie zdjęcia. Ratusz wzniesiony został w XIX wieku przez Jakuba Kubickiego - rządowego architekta.

Planując wypad do Płocka warto zarezerwować sobie dwa pełnie dni na zwiedzanie, bowiem Stare Miasto, to nie jedyne miejsce warte odwiedzenia. Na trasie zwiedzania, oprócz Starego Rynku i okazałego Ratusza, powinna także się znaleźć bazylika katedralna, Zamek Książęcy, oraz Świątynia Miłosierdzia i Miłości. Amatorom fotografii szczególnie polecane jest Wzgórze Tumskie oraz brzeg Wisły, skąd roztaczają się fenomenalne widoki na koryto rzeki i najbliższe okolice.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.1 °C (69.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.78 km/h (2.35 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 283 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ul. Bielska - Stare Miasto w miejscowości Płock

Ul. Bielska - Stare Miasto

Powiązane kategorie z kamerą nr 995:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.