Poniedziałek, 20.05.2024 11:46

Płock - PTTK Morka

PTTK Morka - Płock
Link źródłowy

Płock kamera na PTTK Morka

Kamera zamontowana została na terenie Oddziału Żeglarsko-Motorowodnego PTTK Morka w Płocku. Obiektyw kamery, w zależności od ustawienia, ukazuje zaplecze budynku PTTK oraz parking lub jedną z trzech kei, przy których cumują jednostki.

Oddział PTTK w Płocku istniał już w okresie międzywojennym, lecz turystyka wodna rozwinęła się dopiero po rozpoczęciu budowy Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych. Sprzyjała temu równoczesna budowa dwóch stanic. Jedna z nich (wioślarska) mieściła się przy ulicy Rybaki 1, natomiast druga (kajakowo-żeglarska) usytuowana była przy ulicy Rybaki 10. Dopiero w 1963 roku ówczesna Międzyzakładowa Rada Związków Zawodowych Budowniczych Kombinatu oraz inne powstające przedsiębiorstwa specjalistyczne zafundowały dla członków PTTK pierwsze żaglówki, na których zorganizowane zostały pierwsze regaty żaglówek turystycznych.

W okresie od wiosny do lata organizowane są tutaj liczne imprezy żeglarskie, natomiast zimą prowadzone są szkolenia teoretyczne, a członkowie klubu zajmują się renowacją i ewentualną naprawą jednostek.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.9 °C (71.4 °F)
  • prędkość wiatru: 1.26 km/h (0.78 mph)
  • wilgotność powietrza: 58 %
  • kierunek wiatru: 187 °
  • zachmurzenie: 52 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: PTTK Morka w miejscowości Płock

PTTK Morka

Powiązane kategorie z kamerą nr 985:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.