Sobota, 15.06.2024 22:00

Kamery nad rzeką (6)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Nad rzeką - opis

Polska położona jest w zlewisku trzech mórz: Bałtyckiego, Czarnego oraz Północnego. Jeśli chodzi o Morze Bałtyckie, to jego głównymi dorzeczami jest Wisła i Odra. W przypadku tych rzek doskonale widoczna jest asymetryczność w ukształtowaniu dopływów,  bowiem prawe dopływy są bardziej obfite w wodę, aniżeli lewe. Głównie jest to spowodowane pochyleniem powierzchni kraju w kierunku północno-zachodnim.

Rzeki w naszym kraju są głównie zasilane wodami deszczowymi oraz roztopowymi, natomiast rzadziej wodami podziemnymi. Największy stan wód w polskich rzekach odnotowuje się w okresach: od lutego do kwietnia oraz od czerwca do lipca, natomiast najniższe stany wód odnotowuje się wczesną jesienią. Polskie rzeki stosunkowo często w zimie zamarzają, w zależności od części kraju - na jeden, bądź aż trzy miesiące. Największą amplitudą charakteryzują się rzeki górskie, natomiast najmniejszą rzeki pojezierza.

Kamery znajdujące się w tej kategorii najczęściej zamontowane są w okolicach plaż, w portach rzecznych lub na bulwarach, a także na mostach. Dzięki nim możecie powrócić do miejsc, w których spędziliście wakacje lub urlop i przywołać miłe wspomnienia. Zapraszamy serdecznie do oglądania i komentowania widoków z kamer.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.