Sobota, 15.06.2024 22:29

Kudowa-Zdrój - Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki - Kudowa-Zdrój
Link źródłowy

Kudowa-Zdrój kamera na Szczeliniec Wielki

Kamera została zamontowana na terenie niewielkiej wsi Pasterka położonej w niewielkiej odległości na północ od Kudowy-Zdrój, w Górach Stołowych, u północnych podnóży Szczelińców. Obiektyw kamery skierowany został w stronę najwyższego szczytu Gór Stołowych - Szczelinca Wielkiego, wznoszącego się na wysokość 919 metrów n.p.m.

Jedynym sposobem dostania się na Szczeliniec Wielki jest spacer. Na szczyt nie prowadzą żadne koleje, ani też drogi, po których poruszać mógłby się jakikolwiek pojazd. Na Szczeliniec Wielki można wejść od dwóch stron. Z Pasterki należy kierować się żółtym szlakiem. Jest to całkowicie "dziki" szlak. Bez sztucznych ułatwień typu barierki, schody czy poręczy.

Druga trasa na szczyt Szczelinca Wielkiego rozpoczyna się w Karłowie. Droga wiedzie po 665 schodach i prawie na całej długości wyposażona jest w poręcze. Początkowo droga biegnie pomiędzy Małym a Wielkim Szczelińcem. Na szczycie wspomnianej góry znajduje się kilka tarasów widokowych. Osoby, które planują się wybrać od strony Karłowa na Szczeliniec Wielki powinny pamiętać, iż schody zimą nie są odśnieżane!

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.6 °C (56.5 °F)
  • prędkość wiatru: 1.37 km/h (0.85 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 176 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Szczeliniec Wielki w miejscowości Kudowa-Zdrój

Szczeliniec Wielki

Powiązane kategorie z kamerą nr 1201:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.