Poniedziałek, 20.05.2024 10:35

Kudowa-Zdroj - Broumowskie Steny

Broumowskie Steny - Kudowa-Zdroj
Link źródłowy

Kudowa-Zdrój kamera ze schroniska Szczeliniec

Kamera została zamontowana na balkonie budynku, w którym mieści się schronisko PTTK Na Szczelińcu. Obiekt usytuowany jest w pobliżu szczytu góry Szczeliniec Wielki, wznoszącej się na wysokość 919 metrów n.p.m., a obiektyw kamery skierowany został w stronę ścian Broumowskich, czyli Broumovské stěny.

Broumowskie ściany to pasmo górskie położone w Czechach należące do Gór Stołowych. Stanowią doskonałą propozycję na pieszą wycieczkę dla wszystkich turystów, którzy pragną uniknąć tłumów oraz w ciszy i spokoju kontemplować ciekawe formacje skalne, malownicze wąwozy i głębokie przepaście. Zalesiony grzbiet ciągnie się na długości około 12 kilometrów. Od góry Honský špičák, wznoszącej się na wysokość 652 metrów n.p.m., aż do przełęczy przygranicznej pod Szczelińcem Wielkim.

Do Broumowskich ścian wiedzie kilka szlaków, które dają ogromne możliwości planowana wyprawy pieszej. Jedną z największych atrakcji turystycznych tego pasma górskiego jest góra Hvezda, sięgająca 674 metrów n.p.m., na której szczycie wzniesiona została barokowa kaplica Matki Boskiej Śnieżnej. Została ona wykonana z piaskowca ciosowego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.2 °C (61.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.2 km/h (1.99 mph)
  • wilgotność powietrza: 57 %
  • kierunek wiatru: 232 °
  • zachmurzenie: 29 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Broumowskie Steny w miejscowości Kudowa-Zdroj

Broumowskie Steny

Powiązane kategorie z kamerą nr 1202:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.