Sobota, 15.06.2024 23:19

Kołobrzeg - Most Portowy

Most Portowy - Kołobrzeg

Kołobrzeg kamera na Most Portowy

Niedawno, bo pod koniec lutego 2015 roku, został otwarty nowy most w Kołobrzegu, jedna z czterech przepraw przez rzekę Parsętę, nad którą miasto jest położone. Nowy most ma na celu usprawnienie komunikacji w mieście, a także zwiększenie dostępności portu, który jest jedną z największych atrakcji Kołobrzegu.

Budowa mostu to tylko część większej inwestycji, która obejmowała również przebudowę przebiegu ulicy na odcinku od ul. Portowej, do ulicy Warzelniczej, Solnej i Zygmuntowskiej. Ponadto dwa lata temu został oddany do użytku południowy, prawie 6 kilometrowy odcinek trasy. Cała inwestycja pochłonęła ponad 200 mln złotych i w znacznej części została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Spójności. Kołobrzeg niewątpliwie potrzebuje nowych inwestycji komunikacyjnych, które usprawnią ruch w mieście. W szczycie sezonu, kiedy w mieście przebywa kilkadziesiąt tysięcy turystów, a ilość samochodów drastycznie się zwiększa, powstają ogromne korki, które są uciążliwe nie tylko dla urlopowiczów, ale również i mieszkańców.

W ciągu dnia most nie wyróżnia się niczym specjalnym, zaś wieczorem jest przepięknie oświetlony. W tle widoczny jest port jachtowy z bardzo nowoczesną mariną. Nowy most nosi nazwę "Portowy".

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15 °C (59 °F)
  • prędkość wiatru: 5.18 km/h (3.22 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 202 °
  • zachmurzenie: 70 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most Portowy w miejscowości Kołobrzeg

Most Portowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 407:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.