Sobota, 25.05.2024 17:06

Jastarnia - Jurata molo LIVE

Jurata molo LIVE - Jastarnia

Jastarnia Jurata kamera LIVE na molo

Jurata, będąca dzielnicą Jastarni, bez wątpienia należy do najpopularniejszych letnisk w województwie pomorskim, a także w Polsce. Jurata została założona w 1928 roku i już od samego początku stała się miejscem wakacyjnych wojaży artystów, m.in. Wojciecha Kossaka, który właśnie w Juracie namalował swe dzieła "Zaślubin Polski z morzem" i "Na straży polskiego morza".

Nazwa dzielnicy Jastarni - Jurata wywodzi się od żmudzkiej bogini i jak głosi legenda, zakochała się ona w ubogim rybaku, pomimo sprzeciwu swojego ojca. Karą za zakazaną miłość miało być zniszczenie podwodnego bursztynowego pałacu, którego okruchy do dziś wypływają na brzeg morza.

Kamera została zamontowana tuż przy głównym deptaku Międzymorze, a jej obiektyw skierowany został na słynne, drewniane molo w Juracie. Molo usytuowane jest w samym centrum letniskowego kurortu, a jego długość wynosi aż 320 metrów. Obiekt został wybudowany w latach 70-tych XX wieku, na południowym wybrzeżu Juraty, na Zatoce Puckiej. Na molo ustawione są ławeczki, z których turyści mogą podziwiać kapitalne widoki! Warto tutaj także wybrać się wieczorem, bowiem molo jest kapitalnie oświetlone!

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.9 °C (76.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.78 km/h (2.35 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 57 °
  • zachmurzenie: 81 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jurata molo LIVE w miejscowości Jastarnia

Jurata molo LIVE

Powiązane kategorie z kamerą nr 1210:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.