Sobota, 15.06.2024 23:23

Hel - Foki

Foki - Hel

Hel kamera z widokiem na foki

Kamera, z której obraz mamy okazję oglądać, zlokalizowana jest w fokarium na Helu. Obiekt prowadzony jest przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracownicy i osoby zaprzyjaźnione zajmują się tutaj ochroną i badaniem zwyczajów zagrożonego gatunku jakim jest foka.

Obiekt udostępniony jest dla zwiedzających, nie jest to jednak cyrk ani wystawa, czy ośrodek szkolenia zwierząt. Dochód z biletów przeznaczany jest na wspieranie działalności instytucji i wszelkie bieżące wydatki związane z prowadzeniem tego typu obiektu. Warto wybrać się do fokarium nie tylko dla rozrywki, ale także dla przekazania wsparcia tym, którzy wkładają swój trud i wysiłek w zwiększenie liczebności fok w Morzu Bałtyckim.

Złożenie wizyty w fokarium będzie ciekawą i nietypową atrakcją szczególnie dla opiekunów z małymi dziećmi. Podczas wizyt należy pilnować najmłodszych i stosować się do regulaminu obowiązującego na terenie instytucji. Szczególnie należy stosować się do zakazu wprowadzania zwierząt, dokarmiania fok oraz wrzucania do wody drobnych przedmiotów, zwłaszcza monet.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.8 °C (62.2 °F)
  • prędkość wiatru: 8.45 km/h (5.25 mph)
  • wilgotność powietrza: 94 %
  • kierunek wiatru: 164 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Foki w miejscowości Hel

Foki

Powiązane kategorie z kamerą nr 498:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.