Wtorek, 25.06.2019 23:36

Hel - Fokarium

Link źródłowy

Hel kamera w fokarium

Przed nami widok z kamery umieszczonej w fokarium w Helu. Obiekt należy do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym zadaniem fokarium powstałego w roku 1999 roku jest ochrona gatunku. Obiekt udostępniono turystom aby pokrywać bieżące wydatki i promować wiedzę o tych wspaniałych, narażonych na wyginięcie zwierzętach.

Najliczniej występującym w wodach Bałtyku gatunkiem foki jest foka szara. Długość ciała tego drapieżnego ssaka może sięgać 3 metrów, przeciętna wielkość to niecałe 2 metry. Foki prowadzą wodno-lądowy tryb życia, jednak na lądzie poruszają się dość niezdarnie. Na plażach pojawiają się w małych grupach liczących średnio kilka do kilkunastu osobników, jednak rekordową ilość zaobserwowano w 2014 roku, było to 165 osobników.

Foki podlegają w Polsce całkowitej ochronie, są gatunkiem narażonym na wyginięcie. Starania o odbudowanie gatunku trwają od ponad 20 lat, przynosząc coraz lepsze efekty. Ośrodek na Helu zajmuje się leczeniem, badaniem zachowania, zwyczajów żywieniowych i przebiegu tras wędrówek zwierząt.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21 °C (69.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.18 km/h (2.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 72 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Fokarium w miejscowości Hel

Fokarium

Powiązane kategorie z kamerą nr 497:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.