Sobota, 25.05.2024 17:19

Hel - Fokarium

Link źródłowy

Hel kamera w fokarium

Przed nami widok z kamery umieszczonej w fokarium w Helu. Obiekt należy do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym zadaniem fokarium powstałego w roku 1999 roku jest ochrona gatunku. Obiekt udostępniono turystom aby pokrywać bieżące wydatki i promować wiedzę o tych wspaniałych, narażonych na wyginięcie zwierzętach.

Najliczniej występującym w wodach Bałtyku gatunkiem foki jest foka szara. Długość ciała tego drapieżnego ssaka może sięgać 3 metrów, przeciętna wielkość to niecałe 2 metry. Foki prowadzą wodno-lądowy tryb życia, jednak na lądzie poruszają się dość niezdarnie. Na plażach pojawiają się w małych grupach liczących średnio kilka do kilkunastu osobników, jednak rekordową ilość zaobserwowano w 2014 roku, było to 165 osobników.

Foki podlegają w Polsce całkowitej ochronie, są gatunkiem narażonym na wyginięcie. Starania o odbudowanie gatunku trwają od ponad 20 lat, przynosząc coraz lepsze efekty. Ośrodek na Helu zajmuje się leczeniem, badaniem zachowania, zwyczajów żywieniowych i przebiegu tras wędrówek zwierząt.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.9 °C (75 °F)
  • prędkość wiatru: 3.77 km/h (2.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 33 °
  • zachmurzenie: 87 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Fokarium w miejscowości Hel

Fokarium

Powiązane kategorie z kamerą nr 497:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.