Piątek, 19.07.2024 11:42

Kamery na Helu (10)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Hel - opis

Hel jest niewielką miejscowością leżącą na skraju Półwyspu Helskiego. Jest to jedyne miasto w Polsce otoczone z trzech stron wodami Morza Bałtyckiego. Liczy około 4000 mieszkańców, a prawa miejskie posiada od roku 1963. W granicach miasta znajduje się prezydencki ośrodek wypoczynkowy strzeżony przez Morski Oddział Straży Granicznej.

Głównymi atrakcjami oferowanymi wypoczywającym tutaj w sezonie tysiącom turystów są Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa (zlokalizowane w kościele z XV w.), całoroczne Fokarium, licząca 41 metrów wysokości Latarnia Morska, wrak kutra Bryza (zatopiony i dostępny dla nurków). Gratką dla pasjonatów historii obrony Polski jest Skansen Broni Morskiej i Szlak Militarny, na którym zobaczyć można stanowiska ogniowe, schrony i inne obiekty powojenne.

Niewielki półwysep nie dostarcza zbyt wielu ciekawostek i rozrywek, dlatego też wybierając się w te strony trzeba liczyć się z tym, że głównym zajęciem po krótkim zwiedzaniu okolicy będą spacery i leżakowanie na plaży, te plany może niestety pokrzyżować kapryśna i wietrzna nadmorska pogoda.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.