Środa, 06.12.2023 11:45

Hel - Port

Port - Hel
Link źródłowy

Hel kamera na port

Falochron Zachodni jest częścią Portu Hel położonego na południowo-zachodniej części końcówki cypla Mierzei Helskiej. Port rybacki służy za bazę jednostek zajmujących się połowem oraz turystyką. Zlokalizowane tutaj Morskie Przejście Graniczne zajmuje się obsługą pasażerską i towarową. Port przyjmuje statki o długości maksymalnej 80 metrów oraz zanurzeniu sięgającym 6 metrów.

Spacer po porcie jest obowiązkowym punktem wycieczki na skraj Półwyspu Helskiego. Nie jest to może najpiękniejszy odcinek wybrzeża Bałtyku, ale warto nacieszyć oczy widokiem falującego i lśniącego w słońcu morza oraz posłuchać krzyku białych mew krążących nad okolicą.

Biały budynek w oddali to "Helskie Jajo" Punkt Informacji Turystycznej o bardzo niespotykanej architekturze. W nim przyjezdni otrzymują wszelkie niezbędne informacje, foldery reklamowe, mapki i przewodniki. Pomogą one dogodnie zaplanować pobyt na półwyspie i podpowiedzą jakie atrakcje i ciekawostki oferują okoliczne obiekty oraz gdzie należy szukać lokalnych kawiarni i restauracji.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -2.4 °C (27.6 °F)
  • prędkość wiatru: 15.66 km/h (9.73 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 125 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Port w miejscowości Hel

Port

Powiązane kategorie z kamerą nr 493:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.