Sobota, 27.07.2024 08:18

Szklarska Poręba - Szrenica, Śnieżne Kotły z Hotelu Bornit

Szrenica, Śnieżne Kotły z Hotelu Bornit - Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - widok z kamery na Szrenicę i Śnieżne Kotły

Kolejny, zapierający dech w piersiach widok z kamery znajdującej się w Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Widok obejmuje okolicę Szrenicy i Śnieżne Kotły, które razem wyglądają niesamowicie.

Szrenica (1362 m n.p.m) jest to góra, znajdująca się w zachodniej części Karkonoszy w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego. Turyści, nie czujący się na siłach, większą część drogi mogą pokonać bez większego wysiłku, korzystając z wyciągu krzesełkowego, dostępnego w sezonie letnim dla turystów pieszych.

Okolice Szrenicy charakteryzuje specyficzny mikroklimat - rodzaju alpejskiego. Ze względu na specyficzne położenie, rzadkie jest tu zjawisko wiatrów fenowych, dzięki czemu liczba dni śnieżnych i mroźnych jest większa. Na szczycie Szrenicy, znajduje się schronisko, jest to też bardzo dobry punkt widokowy, z którego widać Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerski, zaś poniżej znajduje się Obserwatorium Górskie Zakładu Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Wrocławskiego, które również jest klimatyczną stacją meteorologiczną.

Przykładowy obraz z kamery: Szrenica, Śnieżne Kotły z Hotelu Bornit w miejscowości Szklarska Poręba

Szrenica, Śnieżne Kotły z Hotelu Bornit