Sobota, 18.05.2024 15:51

Szklarska Poręba - Karkonosze ze Szrenicy

Karkonosze ze Szrenicy - Szklarska Poręba
Link źródłowy

Szklarska Poręba kamera na Karkonosze ze Szrenicy

Schronisko Szrenica położone jest na szczycie góry o tej samej nazwie, zaledwie kilkadziesiąt metrów od najwyżej wznoszącego się punktu Szrenicy. Schronisko znane jest przede wszystkim ze smacznej kuchni, a do najbardziej rozsławionych potraw należą naleśniki z jagodami, słynna czekolada z "prądem" - Czar Gór oraz przepyszny sernik szrenicki.

Schronisko usytuowane jest przy głównym karkonoskim szlaku turystycznym i stanowi wspaniałą bazę wypadową. W najbliższej okolicy znajdują się ciekawe grupy skalne, takie jak: Trzy Świnki, Twarożnik oraz Końskie Łby. Opodal położone są także popularne schroniska, po stronie czeskiej - Vosecka Buda, zaś po stronie polskiej Schronisko na Hali Szrenickiej oraz Schronisko pod Łabskim Szczytem. Największą zaletą schroniska na Szrenicy są bez wątpienia jego właściciele, którzy dbają o każdy detal, miłą obsługę i smaczną kuchnie, dzięki czemu schronisko w dalszym ciągu posiada "duszę", która przyciąga turystów.

Kamera, przekazująca obraz na żywo, została zamontowana na budynku schroniska i niewątpliwie ukazuje fenomenalne widoki roztaczające się praktycznie ze szczytu Szrenicy. Przy dobrej pogodzie i widoczności, widoki zapierają dech w piersiach. Obiektyw kamery został skierowany na wschód, w stronę Śnieżki.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.5 °C (43.7 °F)
  • prędkość wiatru: 7.9 km/h (4.91 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 191 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Karkonosze ze Szrenicy w miejscowości Szklarska Poręba

Karkonosze ze Szrenicy

Powiązane kategorie z kamerą nr 731:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.