Piątek, 01.12.2023 17:01

Szklarska Poręba - Wyciąg narciarski

Link źródłowy

Szklarska Poręba kamera na wyciąg narciarski

SkiArena Szrenica w Szklarskiej Porębie to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kompleksów narciarskich w Polsce. Każdy zapalony narciarz słyszał o nartostradach Lolobrygida oraz Śnieżynka. Na obrazie z kamery widoczny jest dwuosobowy wyciąg krzesełkowy.

Wyciągi Szrenica I oraz Szrenica II pracują przez cały rok wwożąc turystów oraz amatorów sportów zimowych na szczyt, z którego do wyboru mamy kilka wariantów tras zjazdowych. Trasa FIS - czarna jest najtrudniejszą trasą przeznaczoną jedynie dla bardzo doświadczonych narciarzy, zjazd jest dość stromy a jego średnie nachylenie wynosi aż 25,5%. Kolejną trasą mającą swój początek w okolicach szczytu jest Lolobrygida o długości 4444 metrów, tutaj mamy kilka wariantów zjazdu. Możemy w całości kierować się wyznaczoną trasą lub w połowie wyciągu Świąteczny Kamień skręcić w lewo i tak dojedziemy do Hali Szrenickiej. Około 300 metrów za górną stacją kolejki Karkonosz-Express znajduje się rozwidlenie tras Lolobrygida oraz Śnieżynka.

Rozpoczęcie sezonu zimowego 2014/2015 z powodu niedostatecznych warunków śniegowych w wielu miejscach w Polsce opóźnia się. Mamy nadzieję, że już niedługo śnieg zacznie porządnie sypać a ratraki pójdą w ruch!

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -4.3 °C (24.4 °F)
  • prędkość wiatru: 1.72 km/h (1.07 mph)
  • wilgotność powietrza: 99 %
  • kierunek wiatru: 38 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1006 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wyciąg narciarski w miejscowości Szklarska Poręba

Wyciąg narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 220:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.