Środa, 24.07.2024 16:54

Świnoujście - Przeprawa Warszów

Przeprawa Warszów - Świnoujście
Link źródłowy

Świnoujscie kamera na przeprawę Warszów

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce położone na wyspach, częściowo na wyspie Wolin oraz na wyspie Uznam. Pomiędzy wyspami nie istnieje żadne stałe połączenie. Jedynym sposobem przedostania się przez rzekę Świnę na sąsiednią wyspę jest przeprawa promem.

Komunikację między wyspami Wolin i Uznam umożliwiają dwie bezpłatne przeprawy promowe. Promy o nazwie Bielik kursują pomiędzy Warszowem a centrum Świnoujścia co 20 minut. Obsługują wszystkich pieszych oraz samochody zarejestrowane w mieście. Turyści, którzy chcą przeprawić przez Świnę także swój samochód zmuszeni są do skorzystania z drugiej przeprawy Karsibór, która położona jest około 5 kilometrów od Warszowa. Promy Karsibór kursują co 30 minut.

Na powyższym obrazie z kamery widoczna jest przeprawa w Warszowie (dzielnica Świnoujścia), na wyspie Uznam, która obsługiwana jest przez promy Bielik. Nie jest to może najciekawszy widok z turystycznego punktu widzenia, lecz dla mieszkańców Świnoujścia niezwykle ważny, gdyż umożliwia kontrolowanie długości kolejki do przeprawy promem.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.3 °C (70.4 °F)
  • prędkość wiatru: 7.45 km/h (4.63 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 310 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Przeprawa Warszów w miejscowości Świnoujście

Przeprawa Warszów

Powiązane kategorie z kamerą nr 426:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.