Czwartek, 09.12.2021 15:23

Świnoujście - Port jachtowy

Port jachtowy - Świnoujście
Link źródłowy

Świnoujście kamera na port jachtowy

Port w Świnoujściu usytuowany jest na wyspach Wolin i Uznam u ujścia rzeki Świny. Wejście portu zabezpieczone jest przez dwa falochrony, wschodni o długości 1400 metrów i zachodni o długości nie przekraczającej 300 metrów.

Port jachtowy położony jest w Basenie Północnym na wyspie Uznam. Został wybudowany w miejscu niegdyś istniejącej stoczni, która zakończyła swą działalność w latach 40-tych XX wieku. Jest to jeden z największych portów jachtowych na polskim wybrzeżu, co w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju turystyki w Świnoujściu, a także sprawia, że miasto jest jeszcze bardziej atrakcyjne i otwarte dla większej rzeszy turystów. Port położony jest opodal Parku Zdrojowego oraz w pobliżu XIX wiecznych fortów Anioła i Zachodnim. W pobliżu znajduje się także przeprawa promowa, z której możemy wyruszyć w ponad 10 godzinny rejs do Szwecji.

Port jest wstanie pomieścić około 400 jednostek pływających. Posiada bardzo dobrze zorganizowane zaplecze sanitarne, a także pralnię i suszarnię. Kamera została zamontowana przy Basenie Północnym i niestety ukazuje tylko niewielką część świnoujskiego portu jachtowego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.7 °C (28.9 °F)
  • prędkość wiatru: 8.08 km/h (5.02 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 155 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Port jachtowy w miejscowości Świnoujście

Port jachtowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 424:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.