Sobota, 18.05.2024 15:05

Świnoujście - Przeprawa Karsibór na wyspie Wolin

Przeprawa Karsibór na wyspie Wolin - Świnoujście
Link źródłowy

Kamera na przeprawę Karsibór

Turystów wybierających się do Świnoujścia czeka nie lada niespodzianka. O ile znakomita większość ludzi wie, że Świnoujście to miasto położone na wyspach, o tyle nie każdy jest świadomy tego, że pomiędzy wyspą Wolin a Uznam nie ma stałego połączenia tj. mostu. Aby przedostać się z wyspy Wolin na wyspę Uznam trzeba skorzystać z przeprawy promowej.

Prawdopodobnie kilka pierwszych przepraw promem będzie stanowić dość sporą atrakcję dla turystów i kuracjuszy odwiedzających Świnoujście. Jednak w codziennym życiu nie jest to nazbyt wygodny sposób pokonania rzeki Świny, o czym prawdopodobnie większość turystów bardzo szybko się przekona, już po kilkudniowym pobycie w mieście. W Świnoujściu znajdują się dwie przeprawy promowe. Jedna z nich usytuowana jest w centrum, lecz przeznaczona jest głównie dla mieszkańców i samochodów zarejestrowanych w mieście. Turyści promami Bielik (przeprawa centrum) nie przeprawią samochodu przez rzekę Świnę. Druga przeprawa położona jest kilka kilometrów od centrum Świnoujścia w Karsiborze, tutaj turyści mogą razem z samochodem przepłynąć promem Karsibór na wyspę Uznam. Obie przeprawy są darmowe.

Zanim zarezerwujecie nocleg, warto zdecydować się, na której wyspie to zrobicie. Promy Bielik kursują co 20 minut, a Karsibór co 30 minut, w szczycie sezonu nieco częściej lecz mimo to, czas oczekiwania w kolejce do przeprawy może wynieść ponad godzinę. Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na wyspie Wolin, przy przeprawie w Karsiborze. Widok z tej kamery umożliwi wam na bieżąco kontrolowanie kolejki na prom.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.7 °C (71.1 °F)
  • prędkość wiatru: 7.45 km/h (4.63 mph)
  • wilgotność powietrza: 43 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Przeprawa Karsibór na wyspie Wolin w miejscowości Świnoujście

Przeprawa Karsibór na wyspie Wolin

Powiązane kategorie z kamerą nr 430:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.