Piątek, 19.07.2024 10:07

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w województwie łódzkim - na literę H (13)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę H

Łódzkie - opis

Województwo łódzkie położone jest w centralnej Polsce, a jego stolicą jest Łódź, trzecie co do wielkości miasto w naszym kraju. Region województwa łódzkiego nie kojarzy się nazbyt mocno z miejscem nad wyraz atrakcyjnym turystycznie. Możliwe, że wynika to ze słabej promocji regionu, a także przekonania, że skoro nie ma tu gór, ani dostępu do morza, nic ciekawego tutaj nie zobaczymy. Nic bardziej mylnego.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy amatorami aktywnego wypoczynku, czy też błogiego lenistwa, każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie, bowiem województwo łódzkie daje szereg możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu. Począwszy od pieszych wycieczek, licznych tras rowerowych, a także konnych po przez żeglarstwo, aż na narciarstwie kończąc. W obrębie województwa znajdują się liczne zbiorniki wodne, które zachęcają do aktywnego i leniwego wypoczynku. Miłośnicy koni, mają do dyspozycji najdłuższy w Polsce, a nawet Europie szlak konny, który oplata całe województwo i pozwala zobaczyć jego najciekawsze miejsca "w siodle".

W granicach całego województwa znajdziemy ciekawe zabytki wywodzące się z różnych epok historycznych i nawiązujące do różnych stylów architektonicznych. Na szczególną uwagę zasługuje romańska Archikolegiata w Tumie, kościół św. Idziego w Inowłodzu, kościół romański św. Urszuli w Strońsku oraz klasztor oo. Cystersów w Sulejowie-Podklasztorzu. Ponadto warto również zobaczyć kompleks pałacowo-parkowy w Nieborowie oraz pałac i stadninę koni w Walewicach.

Dużą zaletą województwa są obszerne tereny zielone pozwalające na obcowanie z przyrodą oraz przyjemny odpoczynek na łonie natury. W obrębie województwa łódzkiego znajdują się liczne Parki Krajobrazowe, a także duże kompleksy leśne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.