Piątek, 19.04.2024 20:45

Kamery w Bełchatowie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Bełchatów - opis

Bełchatów położony jest w województwie łódzkim, nad rzeką Rakówką, która jest prawym dopływem Widawki przepływającej przez region Wzniesień Południowomazowieckich. Miasto oddalone jest od Łodzi o około 50 km na południe. Bełchatów liczy około 60 tysięcy mieszkańców, co stawia go na piątym miejscu w województwie, pod względem liczby ludności.

Miasto nie posiada zbyt wielu zabytków. Wśród architektonicznych atrakcji wskazać można dwór Olszewskich z XVIII wieku, który był rezydencją właścicieli Bełchatowa, kościół Narodzenia NMP wzniesiony w XVIII wieku oraz kościół Wszystkich Świętych, którego historia sięga aż XIII wieku. Jak często bywa, wśród zabytków i głównych atrakcji miasta przeważają budowle sakralne.

W niewielkiej odległości od miasta, zlokalizowana jest Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów. Ciekawostką jest, że Elektrownia Bełchatów jest największą na świecie elektrownią węglową spośród tego typu obiektów, w których wytwarza się energię z węgla brunatnego.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.