Sobota, 18.05.2024 15:08

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie bełchatowskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat bełchatowski - opis

Powiat bełchatowski położony jest w południowej części województwa łódzkiego, a siedzibą jego władz jest Bełchatów będący jednym z dwóch miast w regionie. Kolejnym ważnym ośrodkiem gospodarczym powiatu jest miasto Zelów, przez które przebiega szlak turystyczny „Osady Braci Czeskich” liczący 65 km, poprowadzony śladem protestanckiego ruchu społeczno-religijnego Jednota Braci Czeskich.

Przez powiat przebiegają trzy rzeki: Widawka, Grabia i Pilsia. Na Pilsi znajduje się popularny wśród mieszkańców regionu zalew „Patyki”, nad którym zlokalizowana jest Stanica Wodna Związku Harcerstwa Polskiego w Zelowie. 10 km od Bełchatowa oddalony jest zbiornik wodny, na którym można popływać wypożyczoną łodzią lub kajakiem. W skład pobliskich obiektów rekreacyjnych wchodzi: stadnina koni, pływalnia i korty tenisowe, które zapewniają przyjezdnym i mieszkańcom rozrywkę w czasie urlopów i dni wolnych. 

Na terenie powiatu znajdują się ważne skrzyżowania szlaków komunikacyjnych. To właśnie tutaj przecinają się tory krajowej relacji północ-południe i wschód-zachód. Powiat jest położony w niewielkiej odległości od najważniejszego ośrodka miejskiego województwa - Łodzi, która jest trzecim miastem Polski pod względem ludności.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.