Sobota, 22.06.2024 04:43

Kamery w Katowicach (11)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Katowice - opis

Katowice to miasto położone w południowej części Polski, historycznie leżące we wschodniej części Górnego Śląska. Najczęściej pierwsze skojarzenia na temat Katowic dotyczą industrialnej przeszłości miasta, lecz stolica województwa śląskiego ciągle się zmienia. Historia miasta rozpoczęła się stosunkowo niedawno, z tego też powodu nie znajdziemy tutaj zabytków gotyckich czy renesansowych, lecz Katowice w swojej ofercie turystycznej posiadają wiele innych atrakcji.

Stolica województwa śląskiego prawa miejskie otrzymała dopiero w XIX wieku, a dokładniej w 1865 roku, i od tamtej pory miasto bardzo szybko zaczęło się rozwijać. Pierwszym okazałym obiektem wybudowanym w Katowicach był kościół ewangelicki wzniesiony w latach 1856-1858. Kolejnym monumentalnym obiektem, była świątynia wybudowana w stylu neogotyckim, kościół Najświętszej Marii Panny wzniesiona w 1870 roku.

Katowice to miasto o różnych obliczach, choć podczas pobytu z pewnością nieraz poczujemy powiew industrialnej historii miasta. Miłośnicy zabytków i zwiedzania powinni wybrać się na wycieczkę Szlakiem Zabytków Techniki, na który składa się ponad 30 obiektów o ogromnych walorach historycznych. Kolejnym, ciekawym szlakiem jest Szlak Moderny prowadzący przez najciekawsze domy i wille mieszkalne, Dom Oświatowy, Kościół Garnizonowy, a także gmachy urzędów i gmach Banku Gospodarstwa Krajowego.

Swoistą wizytówką miasta, jedną z atrakcji i miejscem, do którego warto uciec w poszukiwaniu odpoczynku od zgiełku miasta jest Dolina Trzech Stawów, będąca zieloną enklawą stolicy śląska. Pasjonaci przyrody i aktywnego wypoczynku z pewnością tutaj się odnajdą. Na ponad 60 hektarach mieści się park i kompleks sportowo-rekreacyjny.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.