Sobota, 18.05.2024 16:12

Katowice - Rondo na Osiedlu Tysiąclecia

Rondo na Osiedlu Tysiąclecia - Katowice
Link źródłowy

Katowice kamera na rondo na osiedlu Tysiąclecia

Osiedle Tysiąclecia to mieszkalna dzielnica Katowic położona w północno-zachodniej części miasta, pomiędzy dzielnicą Dąb a dzielnicą Załęże, granicząca z miastem Chorzów. Tereny, na których obecnie usytuowane jest osiedle zamieszkane były już w XVII w., w czasach kiedy nad Rawą powstała kolonia Sośnina.

Pomimo dużej gęstości zaludnienia, dzielnica Tysiąclecia charakteryzuje się licznymi i zadbanymi terenami zielonymi. W granicach administracyjnych osiedla znajduje się około piętnastu obszarów zieleni urządzonej. Na zabudowę osiedla w dużej mierze składają się wysokie 14-, 19- i 24-kondygnacyjne bloki mieszkalne, a także niższe budynki wybudowane w pierwszej fazie budowy zabudowań dzielnicy.

Z turystycznego punktu widzenia Osiedle Tysiąclecia nie jest nazbyt atrakcyjne. Dzielnica jest dość młoda. Osiedle powstało w latach 1961-1982 i w dalszym ciągu jest rozbudowywane. Niezabytkowym, lecz ciekawym obiektem architektonicznym, stanowiącym zabudowę mieszkalną osiedla stanowią wieżowce mieszkalne zwane Kukurydze, będące najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Katowicach. Bryła wieżowców przypomina charakterystyczny kształt kolb kukurydzy, dzięki półkolistym balkonom mieszkań.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.1 °C (71.8 °F)
  • prędkość wiatru: 3.77 km/h (2.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 62 %
  • kierunek wiatru: 283 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rondo na Osiedlu Tysiąclecia w miejscowości Katowice

Rondo na Osiedlu Tysiąclecia

Powiązane kategorie z kamerą nr 823:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.