Sobota, 18.05.2024 16:36

Katowice - Plac zabaw przy Piastów 9

Plac zabaw przy Piastów 9 - Katowice
Link źródłowy

Katowice kamera na plac zabaw przy Piastów 9

Osiedle im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, potocznie nazywane przez mieszkańców Katowic "Tauzen", jest największym osiedlem mieszkalnym stolicy Śląska oraz jednym z największych w całej Polsce. Usytuowane jest w północno-zachodniej części Katowic. Otoczone jest aż z trzech stron przez Chorzów. Zabudowa osiedla składa się przede wszystkim z kilkudziesięciu wysokich bloków, w których mieszka w sumie prawie 25 tysięcy osób.

Monotonny krajobraz osiedla, na który składa się kilkadziesiąt szerokich i podobnych do siebie wieżowców urozmaicony jest przez liczne tereny zielone, place zabaw i boiska. Podobieństwo bloków sprawia, że przyjezdni turyści dość szybko gubią się pomiędzy blokami. Mieszkania na osiedlu Tysiąclecia należą do najdroższych w mieście, mimo to dzielnica zamieszkana jest przez osoby młode i studentów, głownie z racji dobrej komunikacji i bliskości wielu punktów usługowych i sklepów wielkopowierzchniowych.

I kto by pomyślał, że tak pięknie zagospodarowany i zielony plac zabaw znajduje się w Katowicach, mieście kojarzącym się głównie z ciężkim przemysłem i smogiem, aniżeli z zielenią. Widoczny na zdjęciach z kamery internetowej plac zabaw położony jest przy ulicy Piastów 8, opodal Szkoły Podstawowej nr 66 im. J. Korczaka.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.3 °C (72.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.06 km/h (1.9 mph)
  • wilgotność powietrza: 59 %
  • kierunek wiatru: 293 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac zabaw przy Piastów 9 w miejscowości Katowice

Plac zabaw przy Piastów 9

Powiązane kategorie z kamerą nr 829:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.