Wtorek, 12.11.2019 10:36

Częstochowa - Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS

Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS - Częstochowa

Częstochowa kamera na kaplicę EMAUS

Kamera przekazująca obraz na żywo zamontowana została w kaplicy należącej do Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS, które jest częścią Personalnej Parafii Akademickiej. Jest to pierwsza parafia akademicka w Polsce, która została powołana oficjalnie przez biskupa diecezjalnego. Ma ona za zadanie służyć wszystkim osobom tworzącym środowisko akademickie. Parafia gromadzi głównie studentów częstochowskich wyższych uczelni, a także pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjno-technicznych.

Historia Duszpasterstwa Akademickiego w Częstochowie sięga początków Drugiej Rzeczypospolitej. Wtedy też rozpoczęte zostało zrzeszanie studentów wokół kościołów, które współpracowały z lokalnymi ośrodkami akademickim. Początkowo powstały one jedynie w Wilnie, Krakowie, Warszawie i Lwowie. W Częstochowie Duszpasterstwo Akademickie zostało powołane w 1951 roku przy Szkole Inżynierskiej, która wówczas zrzeszała około 160 studentów. W kolejnych latach uczelnia się znacznie rozbudowała, powstały nowe akademiki, a to skutkowało również wzrastającą ilością studentów.

Obecnie Duszpasterstwo Akademickie Emaus gromadzi kilkuset studentów, którzy korzystają z uroków młodego wieku i studiowania, lecz nie zapominają, że studia to nie wszystko i ważna jest również wiara.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.1 °C (48.3 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 75 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS w miejscowości Częstochowa

Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS

Powiązane kategorie z kamerą nr 865:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.