Niedziela, 27.09.2020 00:01

Częstochowa - Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS

Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS - Częstochowa

Częstochowa kamera na kaplicę EMAUS

Kamera przekazująca obraz na żywo zamontowana została w kaplicy należącej do Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS, które jest częścią Personalnej Parafii Akademickiej. Jest to pierwsza parafia akademicka w Polsce, która została powołana oficjalnie przez biskupa diecezjalnego. Ma ona za zadanie służyć wszystkim osobom tworzącym środowisko akademickie. Parafia gromadzi głównie studentów częstochowskich wyższych uczelni, a także pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjno-technicznych.

Historia Duszpasterstwa Akademickiego w Częstochowie sięga początków Drugiej Rzeczypospolitej. Wtedy też rozpoczęte zostało zrzeszanie studentów wokół kościołów, które współpracowały z lokalnymi ośrodkami akademickim. Początkowo powstały one jedynie w Wilnie, Krakowie, Warszawie i Lwowie. W Częstochowie Duszpasterstwo Akademickie zostało powołane w 1951 roku przy Szkole Inżynierskiej, która wówczas zrzeszała około 160 studentów. W kolejnych latach uczelnia się znacznie rozbudowała, powstały nowe akademiki, a to skutkowało również wzrastającą ilością studentów.

Obecnie Duszpasterstwo Akademickie Emaus gromadzi kilkuset studentów, którzy korzystają z uroków młodego wieku i studiowania, lecz nie zapominają, że studia to nie wszystko i ważna jest również wiara.

Przykładowy obraz z kamery: Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS w miejscowości Częstochowa

Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS