Piątek, 19.07.2024 11:56

Częstochowa - Wnętrze Kaplicy Cudownego Obrazu

Link źródłowy

Częstochowa kamera na Wnętrze Kaplicy Cudownego Obrazu

Kamera przekazująca zdjęcia została zamontowana wewnątrz Kaplicy Cudownego Obrazu, a jej obiektyw został skierowany na główny ołtarz. Obraz Matki Bożej, zwanej Jasnogórską, jest najcenniejszym skarbem i największą tajemnicą Jasnej Góry. Historia Obrazu Jasnogórskiego owiana jest tajemniczą legendą, z którą zmagają się historycy, pragnący poznać prawdziwą historię obrazu oraz jego rodowód.

Jedna z legend mówi, że obraz namalował św. Łukasz Ewangelista na drewnie pochodzącym ze stołu Najświętszej Rodziny, a następnie został on przetransportowany do Konstantynopola, skąd ponownie przez ruskiego księcia Lwa przewieziony został na Ruś. Już w tym czasie obraz zasłynął cudami, a nowy władca Rusi - Władysław Opolczyk przewiózł dzieło do Opola. Legenda związana jest także z samym przewozem obrazu, mówi ona o tym, jakoby konie nie chciały ruszyć z miejsca do momentu ślubowania Opolczyka, dotyczącego miejsca złożenia obrazu. W miejscu, w którym miał spocząć obraz Opolczyk miał wybudować kościół na chwałę Boga i Błogosławionej Maryi Panny i Wszystkich Świętych oraz, że ufunduje klasztor dla zakonników. Tak oto Święty Obraz Matki Bożej znalazł się w Częstochowie, gdzie po raz kolejny zasłynął wieloma cudami i łaskami.

Historycy po przeprowadzonych badaniach źródeł historycznych podają, iż Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej przybył na Jasną Górę 31 sierpnia 1384 roku. Podarowany został zakonnikom Paulinom przez Władysława Opolczyka. Już przed tym, obraz otoczony był wielowiekowym kultem, co sprawiło, że bardzo szybko stał się największym skarbem tutejszego sanktuarium.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.2 °C (75.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.8 km/h (1.74 mph)
  • wilgotność powietrza: 47 %
  • kierunek wiatru: 37 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wnętrze Kaplicy Cudownego Obrazu w miejscowości Częstochowa

Wnętrze Kaplicy Cudownego Obrazu

Powiązane kategorie z kamerą nr 858:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.