Sobota, 15.06.2024 23:00

Częstochowa - Jasna Góra

Link źródłowy

Częstochowa kamera na Jasnej Górze

Częstochowa to najpopularniejsze miejsce pielgrzymek w Polsce. Każdego roku miasto, jak i sanktuarium na Jasnej Górze, odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów. To właśnie wznoszący się w zachodniej części Częstochowy, górujący nad miastem, kompleks zabudowań sakralnych otoczony wałami, zwany jest Jasną Górą.

Kamera internetowa, z której obraz mamy szansę oglądać, została skierowana w stronę Jasnej Góry, gdzie znajduje się Sanktuarium i Klasztor Paulinów, jest on usytuowany przy ulicy Kordeckiego 2. Początki klasztoru na Jasnej Górze sięgają jeszcze XIV wieku. Już od samego początku gospodarzem klasztoru był zakon Paulinów, który od księcia Władysława Opolczyka otrzymał świątynie - kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Cały kompleks sakralny powstał na przestrzeni ponad pięciu wieków, a dziś jest to niezwykle cenny i zwarty kompleks klasztorny kryjący nie tylko wiarę, ale także bogate ślady historii Polski.

Oczywiście znakomita większość turystów przybywających do Częstochowy to pielgrzymi, bo przecież w Częstochowie najważniejszy jest wymiar duchowy, a najważniejszym miejscem na Jasnej Górze jest Kaplica Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz ten, słynie z wielu dokonanych cudów. Widnieje na przepięknym barokowym, hebanowym ołtarzu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 313 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jasna Góra w miejscowości Częstochowa

Jasna Góra

Powiązane kategorie z kamerą nr 856:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.