Sobota, 15.08.2020 19:29

Częstochowa - Kaplica Cudownego Obrazu

Link źródłowy

Częstochowa kamera w Kaplicy Cudownego Obrazu

Jasna Góra to niezwykle majestatyczne miejsce przyciągające pielgrzymów, górującą, ponad miastem, wieżą klasztoru. Wzgórze, zwane Jasną Górą, na którym wznosi się najsłynniejsze Sanktuarium w Polsce, działa jak magnes na pielgrzymów nie tylko z Polski, ale i także z najodleglejszych zakątków świata.

Klasztor Paulinów na Jasnej Górze powstał w XIV wieku, a dokładnie w 1382 roku. Wtedy też do Częstochowy przybyła grupa zakonników, która otrzymała w posiadanie wzgórze jasnogórskie, gdzie znajdował się drewniany kościołek pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Historia klasztoru Paulinów na Jasnej Górze związana jest ściśle z królem węgierskim i polskim - Ludwikiem Andegaweńskim i jego krewnym księciem Władysławem Opolczykiem, na których to życzenie do Częstochowy przybyli zakonnicy.

Najważniejszym elementem Sanktuarium na Jasnej Górze od zawsze był, jest i będzie Obraz Matki Bożej, zwanej Jasnogórską lub Częstochowską. To właśnie obraz w sposób szczególny przyciąga tak licznych pielgrzymów, którzy pragną w modlitwie ofiarować swoje prośby, zmartwienia, pragnienia, a nawet tajemnice. Niestety do tej pory nie jest jasny rodowód Obrazu Jasnogórskiego, bowiem jego historia, a raczej legenda owiana jest tajemnicą. Na obrazie z kamery widoczne jest wejście do Kaplicy Cudownego Obrazu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.5 °C (76.2 °F)
  • prędkość wiatru: 6.6 km/h (4.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 44 %
  • kierunek wiatru: 60 °
  • zachmurzenie: 64 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kaplica Cudownego Obrazu w miejscowości Częstochowa

Kaplica Cudownego Obrazu

Powiązane kategorie z kamerą nr 857:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.