Środa, 24.07.2024 16:40

Kamery w Częstochowie (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Częstochowa - opis

Częstochowa to niekwestionowana sakralna stolica naszego kraju i największe w Polsce miejsce kultu maryjnego. Miasto położone jest w południowej części naszego kraju, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, przy drodze E 75 wiodącej z Katowic do Warszawy.

Najważniejszy punkt na turystycznej mapie Częstochowy to bez wątpienia górujący nad miastem, w jego zachodniej części, kompleks zabudowań sakralnych, który otoczony jest wałami zwanymi Jasną Górą. To właśnie Jasna Góra stanowi o niesłychanej popularności miasta, bowiem jest to wyjątkowy ośrodek kultu Maryjnego, który znany jest nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Było to miejsce uwielbione przez naszego Ojca Świętego Jana Pawła II, które dość często odwiedzał.

Choć Jasna Góra to miejsce, w którym najwięcej czasu spędzają pielgrzymi i turyści, to warto także poświęcić nieco czasu na zwiedzanie pozostałych atrakcji miasta. Opodal Jasnej Góry usytuowany jest kościół św. Barbary i św. Andrzeja wybudowany w I połowie XVII wieku, natomiast nieco dalej znajduje się najstarszy częstochowski kościół św. Zygmunta wybudowany w XIV wieku. Jedną z najładniejszych świątyń w mieście jest dawna cerkiew prawosławna wybudowana w XIX wieku, jest ona usytuowana opodal Ratusza.

Turyści szukający nowych wrażeń powinni wybrać się do Muzeum Produkcji Zapałek usytuowanego przy ulicy Ogrodowej 68. Jest to unikalne miejsce w skali europejskiej, gdzie zobaczyć możemy pracującą, zabytkową linię technologiczną z lat 30-tych XX wieku. Olbrzymią atrakcją muzeum jest pracujący zabytkowy park maszyn. Miłośnicy architektury z pewnością z chęcią wybiorą się do Parku Miniatur Złota Góra, gdzie znajdują się zminiaturyzowane budowle sakralne z całego świata. Najmłodsi w Parku Miniatur z pewnością nudzić się nie będą, specjalnie z myślą o nich przygotowany został plac zabaw z trampolinami, dmuchańcem i basenem wypełnionym kulkami. Ponadto znajduje się tutaj także Salon Gier, Park Linowy i Autodrom.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.