Sobota, 13.04.2024 18:28

Częstochowa - Lotnisko Rudniki

Lotnisko Rudniki - Częstochowa
Link źródłowy

Częstochowa Rudniki kamera na lotnisko

To już kolejna kamera udostępniona w naszym serwisie z lotniska. Niestety jakość przekazywanego obrazu jest daleka od przeciętnej, a ustawienie obiektywu kamery nie daje większych szans na podglądanie startów i lądowań samolotów. Szkoda też, że obraz nie jest "na żywo" a przesyłany jest jedynie w formie zdjęć.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na powojskowym lotnisku Częstochowa-Rudniki w Kościelcu położonym około 16 kilometrów na północny-wschód od Częstochowy. Obecnie lotnisko ma status lądowiska i należy do osoby prywatnej. Jeszcze w latach 80. było to zapasowe lotnisko 14. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Łasku, obecnie po części użytkowane jest przez Aeroklub Częstochowski.

Lądowisko posiada betonową drogę startową o długości około 2 kilometrów i szerokości 60 metrów. W skład infrastruktury lotniska wchodzi także hangar, magazyny, baza paliwowa dostępna dla wszystkich oraz wieża kontroli ruchu lotniczego. Opodal znajduje się budynek aeroklubu, gdzie mieści się kawiarnia, natomiast tuż obok usytuowane jest pole namiotowe.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.4 °C (66.9 °F)
  • prędkość wiatru: 8.48 km/h (5.27 mph)
  • wilgotność powietrza: 55 %
  • kierunek wiatru: 279 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Lotnisko Rudniki w miejscowości Częstochowa

Lotnisko Rudniki

Powiązane kategorie z kamerą nr 859:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.