Środa, 06.12.2023 12:26

Bydgoszcz - Bazylika Mniejsza

Bazylika Mniejsza - Bydgoszcz

Bydgoszcz kamera w Bazylice Mniejszej

Kamera ukazuje wnętrze i ołtarz w Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej - Golgota XX wieku w Bazylice Mniejszej w Bydgoszczy-Fordonie. Początki parafii sięgają 1982 roku, kiedy to ksiądz Stanisław Grunt uzyskał pozwolenie i miejsce na budowę kościoła. Sanktuarium zostało erygowane 7 października 2008 roku, stanowi je świątynia oraz położona opodal Dolina Śmierci.

Dolina Śmierci to miejsce, w którym w 1939 roku hitlerowcy zamordowali około 1200 Polaków i Żydów. Wkrótce po wojnie, w tym miejscu, stanął kamienny obelisk upamiętniający ofiary mordu. Obecnie Dolina Śmierci to kompleks martyrologiczny, gdzie pomiędzy alejkami usytuowane są rzeźby, symboliczne groby, a także tablice pamiątkowe. Każdego roku odbywają się tutaj uroczystości patriotyczne i religijne m.in: apele poległych, procesje, Drogi Krzyżowe i misteria Męki Pańskiej.

Kamera przekazuje dźwięk i obraz na żywo, lecz trzeba pamiętać o tym, że oglądanie lub słuchanie mszy nie zwalnia z obowiązku niedzielnego, lecz bez wątpienia jest to bardzo dobra alternatywa dla osób starszych i schorowanych, którzy nie są w stanie dotrzeć do kościoła o własnych siłach.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -2.3 °C (28 °F)
  • prędkość wiatru: 7.45 km/h (4.63 mph)
  • wilgotność powietrza: 72 %
  • kierunek wiatru: 100 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Bazylika Mniejsza w miejscowości Bydgoszcz

Bazylika Mniejsza

Powiązane kategorie z kamerą nr 607:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.