Sobota, 25.05.2024 16:38

Bydgoszcz - Ulica Akademicka przy Kaliskiego

Ulica Akademicka przy Kaliskiego - Bydgoszcz
Link źródłowy

Bydgoszcz kamera na ulicę Akademicką przy Kaliskiego

Od prawie dwóch lat mieszkańcy Bydgoszczy borykają się z utrudnieniami drogowymi występującymi wzdłuż powstającej nowej linii tramwajowej. Linia o długości ponad 9 kilometrów ma zostać pociągnięta do zamieszkałej przez ponad 70 tysięcy osób dzielnicy Fordon.

Dzielnica Bydgoszczy Fordon od zawsze uznawana była za "sypialnię" miasta, stale rosnący rozwój osadnictwa mieszkaniowego na jego terenie sprawił, że obecnie mieszkańcy Fordonu stanowią 1/5 populacji całej Bydgoszczy. Jest to ogromne skupisko ludzkie na mapie miasta, trzecia dzielnica pod względem liczebności mieszkańców, po Starym Mieście i Śródmieściu. Głównym założeniem projektu jest poprawa funkcjonowania systemu komunikacji miejskiej poprzez usprawnienie transportu publicznego w dzielnicy Fordon. Co bardzo ważne, rozbudowa linii tramwajowej charakteryzuje się umiarkowanym oddziaływaniem na środowisko, które ogranicza się jedynie do bezpośredniego sąsiedztwa ciągów komunikacyjnych.

Cała inwestycja ma zostać zakończona pod koniec 2015 roku, a pierwsze tramwaje mają zostać uruchomione już na początku 2016 roku. Kamera zamontowana jest na budynku położonym na wysokości skrzyżowania ul. Kaliskiego i Akademickiej w Bydgoszczy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.6 °C (76.3 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 90 °
  • zachmurzenie: 40 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Akademicka przy Kaliskiego w miejscowości Bydgoszcz

Ulica Akademicka przy Kaliskiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 724:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.